Evde Vücut Kremi Yapımı

 


Evde Vücut Kremi Yapımı
Evinizde kendinizin yaptığı vücut kremlerini kullanmak istemez misiniz?

Bir kozmetik krem almaya kalktığımızda özelikle markalar bayağı pahalı tek bir tane de vermiyorlar ki bunun nemlendiricisi , losyonu kremi derken dört beş taneden az almayıp çıkıyoruz mağazadan hal böyle olunca dünya bir para ödüyoruz .Bu sefer de çabuk bitmesin ayağına azıcık sürerek gene düzgün şekilde işe yaramasını engellemiş oluyoruz kremlerin.

Onun içinde gelin Hindistan cevizinden vücut kremini kendimiz evde yapalım , hiçbir yan etkisi yok tamamen doğal.


Gerekli malzemeler:
  • 3 tane ıhlamur parçası kurutulmuş aktarlarda satılır.limon damlası 5-6 damla ..

  • 1 su bardağı Hindistan cevizi yağı aktarlarda satılır.

  • Yarım çay bardağı sönmüş kireç suyu bu kireç suyu ile ayva ve kabak tatlıları da yapılır sönmüş kirece batırılarak. Özellikle güney yörelerimizde yapılır.
Kremin yapılışı

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri benmari usulü pişireceğiz.4 -5 saat pişirilecek.

İlk olarak başka bir tencereye yarısına kadar su dolduracağız ve bu yukarıdaki karışımı daha küçük bir yanmaz teflon gibi tencereye koyup altta kaynayan suda ağır ateşte kıvamına gelinceye kadar karıştırarak pişireceğiz.
Soğuduktan sonra vücut kremimiz hazır olmuş olacak temiz içi kuru bir kavanozda saklayarak kullanabilirsiniz.Özellikle banyodan sonra vücudunuza sürdüğünüzde cildinizi yumuşak yapar. Alerjik yapıdaki ciltler için elinizin küçük bir kısmına sürerek bir deneme yapın kızarıklık kaşıntı yapıyorsa kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Evde Vücut Kremi Yapımı 4.5 5 Unknown Evinizde kendinizin yaptığı vücut kremlerini kullanmak istemez misiniz? Bir kozmetik krem almaya kalktığımızda özelikle markalar bayağı ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved