Evde El Kremi Yapımı

 


Evde El Kremi Yapımı
Evet kendi el kremimizi kendimiz yapalım. Tamamen doğal içerikli hem daha yararlı içinde katkı maddesi olmayan ve de ucuza mal olan tasarruflu bir el kremi yapalım.eldeki lekeleri geçirmekte faydalı bir krem.

Elinizi yıkadıktan sonra bu kremi kullanın.


Gerekli malzemeler; 2 çorba kaşığı kakao yağı nemlendirici özelliğe sahip lekelere çatlaklara iyi gelir.aktarlarda eczanelerde bulabilirsiniz.

2 çorba kaşığı yani yemek kaşığı balmumu bu maddeyi de aktar veya eczanelerde bulursunuz.

1 çay kaşığı badem yağı aktarlardan temin edebilirsiniz.

10 damla havuç yağı aktarlarda satılır.

10 damla portakal , mandalina suyu damlası ya da tercihinize bağlı olarak aktarlarda bulacağınız çiçeklerin esans kokularından satılır uçucu çiçek kokuları dediğinizde bulursunuz.


El kreminin yapılışı

Ben mari usulü yani alta başka bir tencereye su koyarak içine başka bir küçük tencereye bu malzemeler konularak yavaş kısık ateşte hafif karıştırarak pişirin balmumunu iyice tahta kaşıkla karıştırarak eritin .3 saat pişsin malzemeler .

Soğuduktan sonra temiz kuru kavanozda saklayın raf ömrü 6 aydır.buzdolabında da saklayabilirsiniz.
Alerjik yapıdaki ciltler için elinizin küçük bir kısmına sürerek bir deneme yapın kızarıklık kaşıntı yapıyorsa kullanmamanızı tavsiye ederiz.
Evde El Kremi Yapımı 4.5 5 Unknown Evet kendi el kremimizi kendimiz yapalım. Tamamen doğal içerikli hem daha yararlı içinde katkı maddesi olmayan ve de ucuza mal olan tas...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved