Evde Balmumu ile Mum Yapımı

 


Evde Balmumu ile Mum Yapımı
Evde Mum Yapımı

Evde kendiniz balmumundan mum yapabilirsiniz. Yanarken diğer mumlar gibi is vermediğinden ve daha fazla yandığından kullanımı daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. 

Balmumunun Yararları, Katolik kiliselerinde yakılan mumlarda en az %32 oranında balmumu bulunması gerektiğinden, mum üretiminde de ciddi miktarlarda kullanılır. Solunum organlarını açtığı, balgam oluşmasını önlediği için öksürüklü, boğmacalı astmalı, sinüzitli nezleli ve saman nezleli hastaların odalarında taze balmumun dan yapılmış mum yakılması önerilmektedir.

Gerekli olan malzemeler:
  • 1 cam kavanoz şişe , pamuktan fitil ipliği ve çubuk.

  • Balmumu pastil aktarlardan ve eczanelerden temin edebilirsiniz.isterseniz lavanta gibi yağlar koku verici..
Yapılışı:

Balmumu yapacağınız cam kavanoz temiz ve kuru olmalıdır. İlk olarak mumun fitilinin nasıl yapıldığını anlatalım; çubuğa ipi bağlayacaksınız bir tarafını , ve çubuğu kavanozun üzerine resimde gördüğünüz şekilde koyarak kalan ipi kavanozun içine sarkıtacaksınız. 


Bundan sonraki işlemenizin kavanoza balmumunu dökerek soğumasını beklemek. Soğuyup katılaştıktan sonra çubuktaki ipi koparabilirsiniz


Evde Balmumu ile Mum Yapımı 4.5 5 Unknown Evde Mum Yapımı Evde kendiniz balmumundan mum yapabilirsiniz. Yanarken diğer mumlar gibi is vermediğinden ve daha fazla yandığından k...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved