Bustiyer Kalıbı ve Yapımı

 


Bustiyer Kalıbı ve Yapımı
Bustiyer kalıbı anlatımlı dikim ve süsleme örneği

Omuzdan göğse kadar uzunluk yani bustiyerin askı uzunluğu ölçüsü , göğüs altı ölçüsü , Göğüs ölçüsü, sol taraf fermuar yeri olacak 20 cm fermuar dikiş ipliği teyel almak için , sabun kumaşa resimde görülen bustiyer patronunun şablonunu çıkarmak için.

Aldığınız ölçüleri resimde görülen şekillere göre kesiniz.Resimde rakamlarla işaretli olan kısımlar yan yana yani birleşme dikiş yerleridir.

Göğüs kısmına içten sütyen vatkasını ekleyebilirsiniz. Dikişe bustiyer'in parçaları kesildikten sonra ilk adım olarak yan dikişlerin yani bütün parçaların birbirine makine dikişi çekerek başlayın. Sadece sol koltuk altı dikiş yerine fermuar dikin.

Sıra geldi göğüs kısmını dikmeye, ilk olarak parçaları teyelleyin ve üzerinizde deneyin potluklar varsa düzeltin ondan sonra makine dikişi çekin.Son olarak bustiyerinizin askılarını dikeceksiniz, askıları yaparken çift kat kumaşı tersten dikerek içine kalem sokarak düz tarafına çevirerek bu şekilde hazırlayacaksınız ve bustiyere elde gizli dikiş yaparak sağlam bir şekilde dikeceksiniz.

Bustiyer Kalıbı ve Yapımı
Bustiyer Kalıbı ve Yapımı

Bustiyeriniz hazır ,arzu ederseniz bustiyerin üzerinde değişik süsleme taşları kristaller olsun metal zımba gibi aksesurlar olsun bunlardan da yararlanarak dikim veya yapıştırma şeklinde süslemelerde yapabilirsiniz.


Bustiyer Kalıbı ve Yapımı 4.5 5 Unknown Bustiyer kalıbı anlatımlı dikim ve süsleme örneği Omuzdan göğse kadar uzunluk yani bustiyerin askı uzunluğu ölçüsü , göğüs altı ölçüsü ,...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved